Avatar - dokonalý sen, nebo krutá realita?

22. února 2011 v 12:02 | BaCaTeL |  Názory

Avatar je podle mě dokonalý příběh o planetě, na které existoval krásný a neporušený svět. Žila v něm nebezpečná a nezkrocená zvířata, spolu s tvory, podobnými lidem - Náwi. Ti se ale nepokoušeli podmanit si svou planetu - naopak - oni s ní žili v symbióze a harmonii. Jednou se ale na jejich planetu (Pandoru) dostali lidé. Zprvu se pokoušeli domluvit se s místními a navázat s nimi přátelské vztahy, ale když se majitelé těžkých těžebních strojů dozvěděli o bohatství pod povrchem Pandory, fauna a flóra šly stranou.

Jake (hlavní postava) se na Pandoru dostal náhodou, když zastupoval svého zesnulého bratra. Přavtělil se do Avatara, ale při jedné z prvních akcí se ztratil v pralese. Tak se dostal k Nawianům, které přesvědčil, aby ho naučili jejich zvykům, uměním a lovu. Stále se víc a víc zamilovává do lidu, lesa a tvorů, ale náhle zjistí, že jeho vyslání mezi místní obyvatele má i vedlejší smysl - aby dojednal podmínky přestěhování obyvatel, protože jejich vesnice stála na místě největšího naleziště onoho kovu Unoptania.
A protože peníze měly přednost před přírodou, začíná boj mezi lidstvem a Pandorou.

Myslím, že Avatar je dokonalý film, jak grafikou, tak příběhem. Byl nominován na čtyři Oscary, ale dostal pouze jediného. A to z toho důvodu, že prý podkopává americkou vládu (že by se takhle Amerika určitě nezachovala, že by nešla po výdělku, ale že by naopak chránila nově objevený svět). Podle mě má Avatar dva významy - jeden je obyčejný sci-fi příběh, zatímco druhý je poselství a varování o krásách přírody.
Dost pevně věřím, že kdyby se našla podobná planeta, a kdyby zde byla nějaká cenná látka, lidstvo by postupovalo stejně jako v tomto filmu.
 


Komentáře

1 Miss. MeslinQa^^ Miss. MeslinQa^^ | Web | 22. února 2011 v 13:55 | Reagovat

Děkuji za pochvalu designu<3
Jj, ty trika jsou skvělé:)

2 hellgirlll hellgirlll | Web | 27. února 2011 v 13:25 | Reagovat

ja som urobila avatar na temu avatar

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama