Bílá, nebo černá?

14. února 2011 v 17:25 | BaCaTeL |  Názory

Rasismus je povrchní ohavnost, která má kořeny zřejmě odjakživa. Černá, nebo bílá. Tyto dvě vrstvy měly mezi sebou ohromnou prohlubeň ve středověku. Něco mezi? To neexistovalo. Spojení rodin odlišné rasy by bylo tehdy snad ještě hůře odsuzováno než nevěstinství. Ale o jedné hraběnce, jejíž jméno si nepamatuji, je "legenda", že dostala černého sluhu darem a po několika letech se jí narodilo dítě mulat (byla to dcera).  Tu ale hraběnka schovala pod silný závoj otazníků a poslala ji do kláštera, poté se o dceři rozplynul prach nad cestou.
Já osobně si myslím, že je to něco nechutného a naprosto zbytečného. Ale na druhou stranu musím uznat, že přeci na tom něco je. Teď se vyjádřím odporně: Vezměme si třeba Romy. Viděli jste snad někdy, že by někteří z bělochů hromadně na někoho sprostě křičeli bezdůvodně? Nemám teď na mysli malé a ojedinělé skupinky chuligánů, ale mnohočlenné hordy puberťáků v teplákách, co si kráčí do Tesca něko nakrást. Z nějakého důvodu jsem před nimi ostražutější, než normálně.
 


Komentáře

1 . . | 14. února 2011 v 18:15 | Reagovat

Tady ti něco posílám. Když právě začínáš číst tohle nepřestávej nebo seti stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7let mám blond vlasy aděsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15 lidemzjevim se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě. Tohle nenivtip! Něcodobrého se ti stane v 15:22 -někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekneMILUJI TĚ!!! P.S.: NEPORUŠ TO... Sorry, že ti to posílam. Posílam to zestrachu. Ne o sebe, ale o své blízké. Tento dopis pocházíz Venezuely byl vyslán, aby změnil tvůj život a udělal těšťastnější. Pošli tento dopis 20 lidem do 96 hodin. Změny se dočkáš do 5dnů. Alena Kovaříková, která to poslala 22 lidem, v losovani vyhrálaautomobil. Erik Pražák, který tomuto dopisu neuveřil do 5 dnu dostal rakovinu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama