Rostliny, Helena a vegetarián

15. února 2011 v 20:50 | BaCaTeL |  Akvárko online
Narcis kouká z porostu
Flora je základ fauny, to je nepopiratelná pravda. Toto platí i u akvárka. Teď mám v akváriu jen pár smutných stonků, ale předtím jsem vlastnila hotovou botanickou. Jedna z mých nejoblíbenějších kytek byla Bacopa, tu jsem ale příliš protrhala a chudinka mi chcípla. Taky jsem si dost oblíbila jednu roztomilou rostlinku (bohužel nevím, jak se jmenuje), která vypadá jako kámen porostlý mechem. Ve skutečnosti je to ale jen mechová koule, kterou můžete namnožit tak, že ji prostě a jednoduše roztrhnete. Jestli se téhle kouli ale začne u Vás v akváriu dařit, tak se začne zomnožovat samovolně, což je dost problém. Všude po dně se Vám doslova tetelí malé obláčky zelených kuliček. A protože jsou tyhle koule malé a ne tak prorostlé, dost se v nich sazují různé hnusy (např. řasy, ale i šneci).

Šnaci jsou další nepřátelé zelené krásy. Nestihnou toho ani tolik sežrat, o to vlastně nejde, ale plazí se všude po dně, po listech a je to dost nechutné. Jak se zbavit šneků v akváriu? Geniálním způsobem - pořiďte si dalšího šneka, který žere vajíčka těch "zlých" šneků. Já ho doma mám, jmenuje se Helena. Plazí se po dně, taky to není bůhvíjaká kráska, ale počet šneků, šnečic a šneččat se opravdu snížil.
Krunýřovec

Tady je na obrázku krunýřovec, který taktéž patří do mého akvária. Ten má za úkol odstraňovat řasy, které se uchytily na skle nebo dně. Je to celkem sympaticá ryba, má ráda svůj koutek, když je zapotřebí, odežene otravné ryby, ale nikoli agresivně. Jen je trošku prožene a nechá je být. Zdržuje se hlavně u dna, ale umí i rychle proplavat u hladiny.
Pozor: Pokud budete čistit akvárium a vyndavat rostliny, krunýřovec se rád zachytává zespod listů, takže je pečlivě prohlédněte!
 


Komentáře

1 Kristýna Váchová Kristýna Váchová | 17. února 2011 v 17:45 | Reagovat

co je na šnecích hnusnýho? xD Vždyt jsou roztomilí :-D

2 bacatel bacatel | Web | 17. února 2011 v 20:31 | Reagovat

[1]:No tak když ti pokrývají celý dno... :-!  :-P :-D

3 Kristýna Váchová Kristýna Váchová | 18. února 2011 v 18:27 | Reagovat

Stejne jsou roztomilí. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama